join our manga community

Parteneri

* http://anime-stars.forumotion.com *

Ultimele subiecte

» Devil and Her Love Song
Joi Iul 29, 2010 5:03 pm Scris de Fake_Princess

» Afilieri
Lun Iul 05, 2010 1:53 pm Scris de Ony

» searching for DJ's / cautam DJ
Mier Iun 30, 2010 6:49 am Scris de Ony

» Skyhigh
Mier Iun 30, 2010 6:31 am Scris de Ony

» I Spy
Mier Iun 30, 2010 5:14 am Scris de Ony

» Solanin
Mier Iun 30, 2010 4:53 am Scris de Ony

» Forum news
Mier Iun 30, 2010 4:32 am Scris de Ony

» Manga Links
Mier Iun 30, 2010 1:27 am Scris de Ony

» Imnul mangamaniacilor
Vin Iun 12, 2009 12:25 pm Scris de Seiren

Tokyopop reia lansarile de manga

Mier Iun 10, 2009 6:49 am Scris de Ony

Tokyopop reia lansarile de manga

Directorul de marketing al editorului american Tokyopop a anuntat ca noi volume din seriile manga Aria si Tactics au fost introduse in planul de aparitii. Volumul 5 Aria va fi disponibil din noiembrie, iar volumul 8 din Tactics se va putea cumpara din ianuarie 2010. Oficialul Tokyopop a specificat ca …

Otomen devine live action

Dum Mai 31, 2009 11:58 am Scris de Ony

Revista Bessatsu Hana to Yume a anuntat ca o adaptare live action a seriei manga comico-romantica Otomen va avea premiera pe 1 august. Otomen este povestea maestrului in arte martiale Asuka Masamune a carui masculinitate ascunde de fapt o atractie fata de dulciuri, cusut, gatit si manga-uri shojo. Masaki Okada …

Manga salveaza economia

Sam Mai 30, 2009 10:26 am Scris de Seiren

In timp ce alte tari incearca sa gaseasca diferite metode de a salva economia, Japonia mizeaza pe benzile desenate. Ca parte a noului pachet de stimuli financiari de 15.000 miliarde yeni, facut public vineri, Japonia spera sa castige din exporturile industriei “soft power”, precum manga, anime, jocurile video si muzica pop, potrivit publicatiei The Guardian, citata de ziare.com.

Noi titluri manga dezvaluite de Amazon.ca

Distribuiți
    Ony
    Admin
    Admin

Data de înscriere : 04/08/2008
    Varsta : 23

Noi titluri manga dezvaluite de Amazon.ca

Mesaj  Ony la data de Dum Feb 15, 2009 3:54 am

Siteul Amazon din Canada a listat cateva titluri manga de la Blu si Digital Manga Publishing ce vor fi disponibile; acest lucru nu reprezinta un anunt oficial al editarii respectivelor titluri, sau al datei lansarii:

Liberty Liberty! de Hinako Takanaga la Blu (Tokyopop) pe 21 octombrie 2009

Madness de Kairi Shimotsuki la Blu (Tokyopop) pe 18 noiembrie 2009

Taimashin Demon Hunters de Hideyuki Kikuchi/Shin Yong-Gwan la Digital Media Publishing pe 2 ianuarie 2010

Primele doua titluri sunt BL, iar cel de-al treilea, un horror manga de la creatorul Vampire Hunter D in care acupuncturistul Dr. Taima este isi foloseste stiinta pentru a inlatura posesiunile demonice, dar si pentru a controla forta chi din toate lucrurile. Impreuna cu adorabila lui asistenta, Maki Togetsu, Dr. Taima calatoreste prin America si lupta cu fortele raului.

Subiecte similare

-

Acum este: Lun Oct 16, 2017 3:55 pm